Jump to content

Ευτυχής κάτοχος κόκκινου Colt CZT


Angelos

Recommended Posts

Έντεκα και σήμερα έμειναν παιδιά (όχι για να απολυθώ) μέχρι να πάρω στα χέρια μου το κόκκινο κτηνάκι. Πολύ φοβάμαι πως θα του πιώ το αίμα. Έχω και φήμη σιδεροφάγου. Πάντως το 16v polo που είχα μέχρι τώρα καλά με έβγαλε. Με ενδιαφέρει περισότερο το κομμάτι με τα ελλατωματάκια που έχει βγάλει ως τώρα το αυτοκίνητο. Αν κάποιος έχει να επισημάνει κάτι έιναι ευπρόσδεκτος

Link to comment
Share on other sites

Επισήμανση για κάτι συγκεκριμμένο δεν υπάρχει...φένεται οτι τα προβληματάκια ήταν θέμα νεότητας...απλά φένεται να έχουν ξεπεραστεί... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Στηνάντιπροσωπεία που το παρήγγειλα στο Άργος ήταν ειλικρινής όσων αφορά το ντουλαπάκι που έτριζε . Μου είπαν επίσης ότι το δικό μου θα φοράει λάστιχα Goodyear f1 eagle.Υπάρχει κανείς που να φοράει τα συγκεκριμένα και αν ναι είναι ευχαριστημένος ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Στηνάντιπροσωπεία που το παρήγγειλα στο Άργος ήταν ειλικρινής όσων αφορά το ντουλαπάκι που έτριζε . Μου είπαν επίσης ότι το δικό μου θα φοράει λάστιχα Goodyear f1 eagle.Υπάρχει κανείς που να φοράει τα συγκεκριμένα και αν ναι είναι ευχαριστημένος ?

 

τα περισσότερα czt όπως και το δικό μου φοράνε τα f1

το λάστιχο είναι πολύ καλό (αν κι εγώ είμαι λάτρης των

"καλών" μοντέλων της pirelli) ειδικά στο βρεγμένο όπου

είναι το καλύτερο λάστιχο που έχω οδηγήσει (για τα δικά

μου πάντα μέτρα)

το μόνο του μειονέκτιμα είναι ότι ο δείκτης ταχύτητάς του είναι

w(270κμ/ώρα) πράγμα που σημαίνει ότι αργεί λίγο να ζεσταθεί

(πάντως ζεσταίνετε πολύ πιο γρήγορα από bridgestone r720) και

ότι στριγγλίζει καμια φορά στα στροφιλίκια... πριν μπει αυτό το

ακατανόμαστο πλην όμως σωτήριο ηλεκτρονικό βοήθημα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παλικάρια. Κάπου είδα ότι η Ralliart κυκλοφόρησε πρόγραμμα για το czt. πόσους ίππους δίνει το πρόγραμμα μόνο χωρίς να αλλάξεις κανένα περιφερειακό? Πόσο στοιχίζει ξέρουμε? Και το ποιο σημαντικό από όλα , επιρρεάζεται η 7 ετής εγγυήση. Γιατί δεν ξέρω για εσάς αλλά ένας από τους λόγους που με έκαναν να στραφώ προς Ιαπωνία μεριά , μετα από δυο γερμανικά αυτοκίνητα ( Polo 16v, Audi A3), είναι η εγγύηση. Επίσης σκεφτόμουνα να τοποθετήσω ένα μπαρόμετρο και ένα όργανο για την μέτρηση της θερμοκρασίας της τουρμπίνας ( πυρόμετρο νομίζω). Επιρρεάζει αυτό την εγγύηση ? Αναλαμβάνουν οι αντιπροσωπείες αυτές τις εργασίες και τέλος πόσο στοιχίζουν αυτά τα όργανα περίπου ? Σόρρυ για το δοκίμιο παιδιά αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Άγγελε

 

Περισσότερες πληροφορίες, για το πρόγραμμα και τα όργανα μπορείς να βρείς και να ρωτήσεις εδώ! :D

 

Πρόγραμμα Ralliart:

http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php?t=243&start=0

 

Όργανα:

http://www.coltclub.gr/forum/viewtopic.php...der=asc&start=0

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο Liou? Το πρόβλημα είναι ότι το χρειάζομαι στην δουλειά μου (βλ. Λογιστής= τρέξιμο). Για πες μου κατεβένεις από τα μέρη μας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο Liou? Το πρόβλημα είναι ότι το χρειάζομαι στην δουλειά μου (βλ. Λογιστής= τρέξιμο). Για πες μου κατεβένεις από τα μέρη μας?

 

Εξοχικό στο Π.Χέλι:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με καλή διάθεση. Χμ.... κάτι καλό θα μου συμβεί λέω. 11 η ΄΄ωρα χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται μια φωνή να λέει ......" Κύριε Ηλιού το αυτοκίνητο είναι έτοιμο, ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ".

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ.......

Τα λέμε το βράδυ guys!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με καλή διάθεση. Χμ.... κάτι καλό θα μου συμβεί λέω. 11 η ΄΄ωρα χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται μια φωνή να λέει ......" Κύριε Ηλιού το αυτοκίνητο είναι έτοιμο, ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ".

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ.......

Τα λέμε το βράδυ guys!!!

 

καλοτάξιδο και προσοχή τον πρώτο καιρό στους "κόφτες"...

μπαίνουν πριν καλά καλά τους καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με καλή διάθεση. Χμ.... κάτι καλό θα μου συμβεί λέω. 11 η ΄΄ωρα χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται μια φωνή να λέει ......" Κύριε Ηλιού το αυτοκίνητο είναι έτοιμο, ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ".

 

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ.......

Τα λέμε το βράδυ guys!!!

 

καλοτάξιδο και προσοχή τον πρώτο καιρό στους "κόφτες"...

μπαίνουν πριν καλά καλά τους καταλάβεις...

 

Α, καλά ναι για πλάκα........δεν κάνει θόρυβο το άτιμο και δεν το καταλαβαίνεις στην αρχή.........

Link to comment
Share on other sites

file angele, eimai kai gw enas apou autous pou perimenoun to kokkino czt tous! katarxas na euxithw kai gw kaloriziko! se zileuw re!(me tin kali enoia!) :lol:

an katafereis kai ksekoliseis apo to autokinito dwse 3 lepta apo ton xrono sou na mas peis entipwseis! elpizw na me katalavaineis! eimai se anamena karvouna en anamoni tis dikis mou paralavis!

 

KOUFALA!

 

ps.eixa na tin pw auti tin leksi apo to lukeio!

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ένα μεγάλο ευχαριστώ! Το εργαλείο το πήρα. Είναι το πρώτο μου Γιαπωνέζικο και μπορώ να πώ , ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα γερμανικά που είχα πριν. Το αυτοκίνητο είναι φοβερό. Μάλιστα το πήρε και οαδερφός μου που έχει το AUDI A4 turbo quatro 150 ps και και μου είπε πως έχει πολύ καλά κρατήματα. Φυσικά το πήγαινε σε χαλαρούς ρυθμούς αφού το αυτοκίνητο έχει μόλις 200 χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το πήγαινε σε χαλαρούς ρυθμούς αφού το αυτοκίνητο έχει μόλις 200 χλμ.

 

Δεν πιστεύω να εννοείς ότι το παρέλαβες με 200 χλμ. στο κοντέρ;;;;;; :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ένα μεγάλο ευχαριστώ! Το εργαλείο το πήρα. Είναι το πρώτο μου Γιαπωνέζικο και μπορώ να πώ , ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα γερμανικά που είχα πριν. Το αυτοκίνητο είναι φοβερό. Μάλιστα το πήρε και οαδερφός μου που έχει το AUDI A4 turbo quatro 150 ps και και μου είπε πως έχει πολύ καλά κρατήματα. Φυσικά το πήγαινε σε χαλαρούς ρυθμούς αφού το αυτοκίνητο έχει μόλις 200 χλμ.

 

Άντε μπράβο καλοτάξιδο!!!!Καλά χιλιόμετρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλες τελικές....

Παιδιά, το έχει τελικιάσει κανεις?

Εγώ όσες φορές και να προσπάθησα, πάντα κάτι μπαρμπάδες της αριστερής μου κάνουν πλάκα....

Μήπως παίζουν κανονάκια τύπου James Bond after market?

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ βέβαια το αυτοκίνητο είχε μόνο 1.5 χλμ όταν το παρέλαβα. 200 χλμ είχε όταν ξεκίνησε ο αδερφός μου να πάει Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ βέβαια το αυτοκίνητο είχε μόνο 1.5 χλμ όταν το παρέλαβα. 200 χλμ είχε όταν ξεκίνησε ο αδερφός μου να πάει Αθήνα.

 

:D :D

Έτσι – έτσι, γιατί, όπως ίσως θυμούνται τα παιδιά που ήμασταν και στο φόρουμ των τεσσάρων τροχών, υπήρχαν και κάτι περιπτώσεις με «καινούργια» αυτοκίνητα που είχαν 40, 50 και ακόμη περισσότερα χιλιόμετρα. :evil:

 

Άντε και καλά χιλιόμετρα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εργαλείο έχει φτάσει στα 1400 χλμ (απροβλημάτιστα) και έχει αρχίσει τα πρώτα φταιρνίσματα . Εννοώ τα σκασίματα του τούρμπο έτσι ,μην τρελένεστε. Πάει σφαίρα πανάθεμα το.

Link to comment
Share on other sites

1)

Μήπως παίζουν κανονάκια τύπου James Bond after market?

Αμα βρείς After market,εγώ είμαι μέσα για Group Buy!!

 

2) 1400km? Πότε πρόλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...