Jump to content

Συνάντηση και Track Day στα Μέγαρα Κυριακή 11/2/07


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Για αλλη μια φορα, ο γραπτος λογος στο forum δειχνει την αδυναμια του να αποδωσει σωστα τα συναισθηματα του καθενος. Διαβασα 2-3 φορες το ποστ του colt και δεν ειναι τοσο τραγικο, κακως πηρε τετοιες διαστασεις η κουβεντα. Ειναι κατι που μπορει να το ελεγε ο καθενας προφορικα στον φιλο του, χωρις να παρεξηγηθουν (αποψη μου). Φιλε colt, δεν νομιζω το club να συνομοτει. προφανως παρεξηγησες καπου τις διαθεσεις των mod, κατι που δεν ειναι δυσκολο ετσι κι αλλιως! :?

ειμαι off topic οσον αφορα τα μεγαρα - οποτε αποδεκτη η διαγραφη του ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, να κάνουν και τα 5θυρα κανα καλό χρόνο στη βροχή....

 

Γιατί στο στεγνό θα σας βλέπω με τα κυάλια..!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα πολλα λογια ειναι φτωχια. Οποιος θελει Πατρα παει πατρα οποιος θελει πιστα παει πιστα. Καλο θα ηταν να μην συνεπεφταν οι 2 εκδηλωσεις αλλα τι να κανουμε? Αυτο που πρεπει να κανουμε σιγουρα ειναι να μην χαλαμε τις καρδιες μας. :wink: Τουτουνε καποια στιγμη θα πρεπει να φερνεις παραδειγματα που να μην εχουν σχεση με το φαγητο( LOL ) Καλους χρονους στα μελη που θα μπουν στην πιστα και καλο ταξιδι στα μελη που θα πανε Πατρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω επειδή έχω γνωρίσει τον colt, (και θέλω να το πιστεύω) ότι κάνει απλά μια "άκομψη" πλάκα, και θα ήθελα να μας πει εαν είναι έτσι...

 

Ειδάλλως συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες.

 

Τα λέμε λοιπόν στα Μέγαρα!!!!!!!

 

ΥΓ ώς αναφορά τον βαθμό που λες λύπάμαι, γιατί τόσες φορές off topic και ακτανόητα και άσχετά που έχεις πει... δεν σου είπε ΠΟΤΕ κανεις κουβέντα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοιτα κατι προβληματα που εχει ο κοσμος?! ΡΕΕΕΕ, εδω δεν εχουμε αυτοκινητο και εσεις που εχετε μαλωνετε για το που θα πατε? Πατε οπου τραβαει η καρδια σας και κοιταξτε να περασετε καλα! :D

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδες?!!! σοβαρα? κ εγω που εβγαλα 5η φορα τον ωμο μου κ δεν μπορω να οδηγησω τι θα κανω? :lol:

 

υγ: αν αποφασισω για μεγαρα ( πατρα πεφτει μακρια για την κατασταση μου ) υπαρχει κανεις απο νικαια - πειραια να με "κουβαλησει" ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω επειδή έχω γνωρίσει τον colt, (και θέλω να το πιστεύω) ότι κάνει απλά μια "άκομψη" πλάκα, και θα ήθελα να μας πει εαν είναι έτσι...

 

Ειδάλλως συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες.

 

Τα λέμε λοιπόν στα Μέγαρα!!!!!!!

 

ΥΓ ώς αναφορά τον βαθμό που λες λύπάμαι, γιατί τόσες φορές off topic και ακτανόητα και άσχετά που έχεις πει... δεν σου είπε ΠΟΤΕ κανεις κουβέντα....

 

ΕΕΕΕΕΕ καλα τι εγινε ρε παιδια? Μην βαρατε [schild=4 fontcolor=000000 shadowcolor=C0C0C0 shieldshadow=1]χχχχχχχχχαχαχαχα[/schild][schild=18 fontcolor=000000 shadowcolor=C0C0C0 shieldshadow=1] μεσα και στα 2[/schild] Βιαστικατε βλεπω απλα το εκανα μπας και εδιναν και οι mod το οκ!!!Αλα για οτι ειπα στον GIGI δεν το περνω πισω και αν μπορεσω να τα συνδιασο και τα 2 θα δουμε πιος θα κανει τον καλυτερο χρονο μες στην πιστα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

H ουσία δεν είναι η βιασύνη που λες, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω το νόημα των πολλαπλών επιθετικών και καθόλα (μερικές φορές) άσκοπων δημοσιεύσεων σου.

 

Ο γραπτός λόγος σίγουρα "χάνει" σε ακρίβεια απο τον αντίστοιχο προφορικό, ελπίζω λοιπόν σε εσένα να μην υπάρχει τέτοια ταύτιση.

 

Φιλικά Ιnfonaut

 

Υ/Γ Εύχομαι στα παιδία που θα βρίσκονται στην Πάτρα να περάσουν όσο καλύτερα γίνεται, προσοχή στο δρόμο και στα παιδία που θα βρίσκονται Μέγαρα να αφήσουν τα λινά κάτω.... :wink:

 

 

Εγώ πιστεύω επειδή έχω γνωρίσει τον colt, (και θέλω να το πιστεύω) ότι κάνει απλά μια "άκομψη" πλάκα, και θα ήθελα να μας πει εαν είναι έτσι...

 

Ειδάλλως συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες.

 

Τα λέμε λοιπόν στα Μέγαρα!!!!!!!

 

ΥΓ ώς αναφορά τον βαθμό που λες λύπάμαι, γιατί τόσες φορές off topic και ακτανόητα και άσχετά που έχεις πει... δεν σου είπε ΠΟΤΕ κανεις κουβέντα....

 

ΕΕΕΕΕΕ καλα τι εγινε ρε παιδια? Μην βαρατε [schild=4 fontcolor=000000 shadowcolor=C0C0C0 shieldshadow=1]χχχχχχχχχαχαχαχα[/schild][schild=18 fontcolor=000000 shadowcolor=C0C0C0 shieldshadow=1] μεσα και στα 2[/schild] Βιαστικατε βλεπω απλα το εκανα μπας και εδιναν και οι mod το οκ!!!Αλα για οτι ειπα στον GIGI δεν το περνω πισω και αν μπορεσω να τα συνδιασο και τα 2 θα δουμε πιος θα κανει τον καλυτερο χρονο μες στην πιστα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Καλα να περασουν και αυτοι που πανε πατρα και σε αυτους που πανε μεγαρα ολα τα παιδια που ερχονται απο αθηνα προσοχη στο δρομο G47 σου στειλα πμ!!!Οποιος ανεβει απο αρτα-αγρινιο ας στειλει πμ να βρεθουμε στην διαδρομη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα την Κυριακη η Αθηνων Κορινθου θα γεμισει Κολτακια μεχρι τα Μεγαρα και πολλους απο οσους πανε Μεγαρα θα τους δουμε στα διοδια της Ελευσινας κατα τις 09.00 με .0930 :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σας περιμενω στα 1 διοδια μολις θα μπενετε πατρα καντε 1 καταμετρηση να δουμε ποσοι θα ειμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

αν και πήγα σήμερα έστω και καθυστερημένα δεν έβαλα

το κολτάκι μου στην πίστα

 

σίγουρα το μετάνοιωσα αλλά θεώρησα κοροϊδία να δώσω 50ευρώ

για να μπω και να τρέξω (πέρσι η είσοδος ήταν 40ευρώ και 32ευρώ

για τα μέλη του φόρουμ των 4τροχών) σε μια πίστα που από ένα σημείο

και μετά πλυμμήρισε και βρεχόσουνα ακόμα και κάτω από τις πάνινες

τέντες

 

η πίστα ήταν σήμερα πραγματικό σχολείο για βρεγμένο ή καλύτερα πλυμμηρισμένο

οδόστρωμα και όσοι μπήκαν και οδήγησαν το ευχαρηστήθηκαν αλλά πάνω από όλα ΕΜΑΘΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα πηγαν στα Μεγαρα,με 5 Colt μεσα στην πιστα και περιπου 12 μελη παροντα.Η πιστα στην αρχη ηταν ψιλοστεγνη αλλα μετα απο καμια ωρα και συνεχη βροχη εγινε επικινδυνη.

Στην πρωτη Κ1 χωρις ESP καναμε μια μεγαλοπρεπη πιρουετα,αφου τα πισω λαστιχα δεν εχουν καθολου αυλακωσεις και η αναρτηση ηταν ρυθμισμενη για στεγνο.

Απο κει και περα με το ESP ON ευχαριστηθηκαμε υπερβολικα τις πλαγιολισθησεις και το παιχνιδι με την ελλειψη προσφυσης,ενω λαβαμε πολυτιμες εμπειριες για την συμπεριφορα του CZT στο βρεγμενο.

Στην παρεα μας ηταν και αρκετα δυνατα BMW που γυριζαν ολη την πιστα με τις πορτες και μοιραζαν απλοχερα θεαμα με πολυ καπνο.

Κριμα που επρεπε για μια πιστα """"κοτετσι""""να δωσουμε 50,και δυο φορες κριμα που δεν υπαρχει καποια αλλη κοντα στην Αθηνα :evil:

Σε πολλα σημεια το νερο ειχε λημνιασει και στιγμιαια εχανες τιμονι τελειως,ενω σε πολλα σημεια το οδοστρωμα ειχε σκαμπανεβασματα,οπου παλι με τερμα γκαζι εχανες προσφυση.

Ευχομαι στο επομενο track-day να παρευρεθει συσσωμο το club,και να δωσει παλι δυναμικο παρων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και βίντεο μέσα απο τον Gianman, αλλά θα χρειαστεί λίγη επεξεργασία. Θα το ανεβάσω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα...

Προς το παρόν μια γέυση απο τις BMW που ανέφερε και ο Gigi.

11 Feb 2007 - Megara_BMWs

Link to comment
Share on other sites

Octap, περιμένω εκτός από τη βροχή - που έπεφτε σαν βροχή ούτως ή άλλως - να πέσουν και τα βιντεάκια σου σαν βροχή !!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν και πήγα σήμερα έστω και καθυστερημένα δεν έβαλα

το κολτάκι μου στην πίστα

 

σίγουρα το μετάνοιωσα αλλά θεώρησα κοροϊδία να δώσω 50ευρώ

για να μπω και να τρέξω (πέρσι η είσοδος ήταν 40ευρώ και 32ευρώ

για τα μέλη του φόρουμ των 4τροχών) σε μια πίστα που από ένα σημείο

και μετά πλυμμήρισε και βρεχόσουνα ακόμα και κάτω από τις πάνινες

τέντες

 

η πίστα ήταν σήμερα πραγματικό σχολείο για βρεγμένο ή καλύτερα πλυμμηρισμένο

οδόστρωμα και όσοι μπήκαν και οδήγησαν το ευχαρηστήθηκαν αλλά πάνω από όλα ΕΜΑΘΑΝ

 

Mπράβο σε όλα τα παιδιά που τα κατάφεραν και πήγαν παρά την κακοκαιρία,

 

για μια ακόμα μία φορά διέπρεψε η Ελληνική λαμ..@, σε μια πίστα αν δεν κάνω λάθος χωρίς βενζινάδικο, ένα μικρό συνεργείο για τα μάτια του κόσμου, ένα τυπικό σταθμό Α΄ βοηθείών και άλλα...

 

Τα 50Ε φυσικά ήξεραν να το πάρουν....

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που επρεπε για μια πιστα """"κοτετσι""""να δωσουμε 50,και δυο φορες κριμα που δεν υπαρχει καποια αλλη κοντα στην Αθηνα Σε πολλα σημεια το νερο ειχε λημνιασει και στιγμιαια εχανες τιμονι τελειως,ενω σε πολλα σημεια το οδοστρωμα ειχε σκαμπανεβασματα,οπου παλι με τερμα γκαζι εχανες προσφυση.

Μετά που έφυγες δυνάμωσε και άλλο η βροχή με αποτέλεσμα η πιστα να μαζέψει παρα πολλά νερά ακόμη και στις ευθείες(για τις εσωτερικές στις στροφές αστα να πάνε ).Δυο αναγνωριστικοί γύροι με τον ψιλό κατέλιξαν σε απίστευτη φάση με καλές πλαγιολισθήσεις(No ESP) .Αντε μονο τα μπιμερ θα δίνουν θέαμα δλδ.Ψιλέ Thanks για την ωραία βόλτα .Chris το xplod στέγνωσε τελικά?

 

Υ.Γ:0.5hp και 0.2kgm ροπή το μπακλαβαδάκι

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό σχολείο η βρεγμένη πίστα, και την εκμεταλλευτήκαμε δεόντως.

Πριν ξεκινήσει η βροχή, πρόλαβα και "τελείωσα" τα φρένα μετά από συνεχές κυνήγι 6 γύρων. Μέχρι τότε βέβαια έιχαν πολύ καλή αίσθηση και αποτελεσματικότητα, και με βοηθούσαν πραγματικά να φρενάρω οριακά στο τέλος της μεγάλης ευθείας.

Ανταλλάξαμε και αυτοκίνητο με τον Chris για να συγκρίνουμε λίγο setup λάστιχα αλλά και χοάνη+εξάτμιση.

Πραγματικά, το αμάξι του Chris ξυρίζει, με ένα πολύ πρόθυμο και δυνατό μοτέρ ιδίως στις ψηλές στροφές. Τα ελατήρια χαμηλώματος που έχει ο Chris, κάνουν πααααάρα πολύ καλή δουλειά στην πίστα. Το αμάξι έχει πολύ ψηλά όρια στις στροφές με τρομερή πρόσφυση (οι συγκρίσεις είναι με το δικό μου αυτοκίνητο που είναι απολύτως μαμά με εξαίρεση τις 17άρες), έστω και με τελειωμένα λάστιχα. Βέβαια, στο δημόσιο δρόμο, το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο καλό.

Γενικά, η ημέρα αν και γκρίζα και βροχερή, ήταν εξαίρετη καθώς περάσαμα καλά, μάθαμε λίγο καλύτερα τα όρια μας (προσωπικά και του οχήματος) και βέβαια-βέβαια αλαφρύναμε κατά 50 Ευρώπουλα !! :lol:

 

Οι υπηρεσίες και τα facilities της πίστας είναι ΜΗΔΑΜΙΝΑ. Δεν υπήρχε άνθρωπος υπέυθυνος να εποπτέυσει-καθοδηγήσει-διευθύνει Τ Ι Π Ο Τ Α και κανένα. Αν γινόταν ατύχημα ή χρειαζόταν ασθενοφόρο-πυροσβεστικό, ακόμα θα περιμέναμε....

Λυπάμαι πραγματικά για την επιχειρηματικότητα των 4τροχών και του ίδιου του Κώστα του Καββαθά, γιατί έχοντας παρακολουθήσει την αρθρογραφική του παρουσία ανελιπώς από το 1988, βλέπω ότι άλλα γράφει και άλλα πράτει.

 

Κύριε Καββαθά ΛΥΠΑΜΑΙ γιατί είστε ΑΝΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΣ λόγων και πράξεων. Δεν μπορείτε να καταδικάζετε σχεδόν σε κάθε άρθρο τα κακώς κείμενα της Νεοελληνικής πραγματικότητας και ταυτόχρονα να έχετε γίνει ένα τμήμα, ένα μέρος αυτής. Δάσκαλε που δίδασκες... :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο, νομίζω ότι αυτό δεν ήταν event των 4Τροχών σήμερα. Όταν είναι των 4Τ νομίζω ότι υπάρχει κόσμος και μία ψιλο-οργάνωση.

 

Σήμερα ήταν άθλια με αξιοσημείωτο γεγονός το ότι κάποιος μπήκε ανάποδα στην πίστα.......Φανταστείτε τις συνέπεις που θα μπορούσε να έχει αυτό...

 

Το μόνο καλό ήταν η προσωπική μας βελτίωση σήμερα. Μπράβο σε όλους και βέβαια στον Νικηφόρο που μας ενημέρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι; Δεν το ήξερα

 

Τότε θα συμφωνήσω με τον Πέτρο...

 

Σωστά, αφού αυτό που υπογράψαμε έλεγε 4Τ...

 

Σόρυ Πέτρο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την σειρά μου να πώ ότι παρά τις αντίξοες συνθήκες μου δόθηκε η ευκαιρία να δώ τι κάνει το Colt σε οριακές συνθήκες σε βρεγμένο.

 

Τυχεροί θα έλεγα ότι είμαστε διότι λόγω καιρού μπορέσαμε να οδηγήσουμε σε όλα τα είδη βρεγμένου, ξεκινόντας από το υγρό χωρίς βροχή, μετά στο ελαφρά υγρο με ψιχάλα, και στην βροχή που σε λιγάκι σε καταρακτώδη βροχή με λιμνες στην πίστα.

 

Μου θύμισε σκηνές που βλέπυμε στην τηλεόραση καθώς είμνουν πίσω από τον Gigi και Axolotl δεν μπορούσα να δω σχεδόν τίποτε από το νερό...

 

Γκάπα γκούπα τα φρένα λόγω MASC...χάσιμο πρόσφησης λόγω λίμνών, πάλη με το τιμόνη...ESP να κάνει υπερωρίες... μέχρι να βρεις τον ρυθμό από κει και πέρα είναι το παιχνίδι να κρατήσεις σταθερές επιδόσεις σε κάθε γύρο προσπαθόντας να βρεις τα όρια χωρίς να εμπλακεί το MASC!...

 

Στην ανταλλαγή που έκανα με τον Πέτρο παρατήρησα για άλλη μια φορά πόσο αισχρή είναι η μαμά ανάρτηση, αλλά και πόσο καλά συμπεριφέρονται τα Yoko Parada πρότι φθαρμένα και μέσα σε λίμνες!... Τελικά τα 17αρια ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΑ...

 

Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε και ο Psilos που πήγαινε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ με το "ελαφρωμένο" του πεντάπορτο.

 

Οπερατέρ ο octap...περιμένουμε τα βιντεάκια...!!

 

ΥΓ μια μικρή απώλεια... διαπίστωσα ότι έχω ελαφρώς στρεβλωμένες δισκόπλακες από τα οριακά φρεναρίσματα μέσα στα νερά... τι να κάμουμε? αυτά έχουν οι πίστες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα εγώ να συμπληρώσω είναι ότι θα ήθελα να έβλεπα και τα CΖ3 να κάνουν κανα γυράκο μέσα στην πίστα ώστε να υπάρχει λίγο ενδιαφέρον και για μας τους ταπεινούς - πλην τίμιους - 1300άρηδες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...