Jump to content

Ημουν ενας πανευτυχης κατοχος COLT CZ3...


Duke

Recommended Posts

Γειά σε όλους!!! Ειμαι 22 χρονων.

Ημουν ενας πανευτυχης κατοχος COLT CZ3 1,3 invate... Λεω """"ημουν"""" γιατι τωρα το αμάξακι μου μονο για CZ3 δεν μιαζει... Το ειχα αγορασει πριν 1 χρονο (20 Νοεμβρη) σε κοκκινο χρωματακι... Ισως ημουν και ο πρωτος που τολμισε να βαλει χερι στο εργοστασιακο ηχοσιστιμα...Θισιαζοντας βεβαια την επιλογη στον τυπο καταναλοσης(κλεοδοσε σε στιγμιεα κατ.) Εβαλα εμπρος μια πιγή MP3 JVC μπροστα & πισω μοναδα ultimate 12ιντσο sub woofer στην ταβλα εβαλα κατι θυρια JPL και κατω απο το καθισμα 2 ενιχιτες Blaunpukt(ο ενας για το sub). Εκτος απο αυτα εβαλα φυμε... και οργανα θερμοκρασια κινητήρα, θερμ. λαδιου και βολτομετρο που το εβλεπες να ανεβοκατευαινει σε καθε χτιπιμα του SUB. Ολα αυτα σε μια ανθρακονιματινη βαση στην κολονα που τεριαξε κουτι. (τα οργανα δουλευαν ολα οχι μονο καγκουρια). Ειχα σκοπο να σινεχισω και σε αλλες βελτιόσεις οπως αναρτιση, φρενα μιας και το προετιμαζα για μελοντικη μετατροπη σε CZT ειχα βρει και μοτορι απο γερμανια. Ολα μου τα ονειρα εσβισαν ομως εκεινο το μιραιο βραδι... Ηταν 29 Απριλη οταν με μια παρεα πιγαμε στα μπουζουκια(ολο κ ολο 3 φορες εχω παει στην ζωη μου) ημουν κουρασμενος απο την δουλεια (σε Ι.Κ.Τ.Ε.Ο.)και ξενυχτισμενος απο το προιγουμενο βραδι. Γυρνοντας απο το κεντρο κατα τις 3:30 (με 2 ποτιρια ουισκι στο αιμα και νυστικος)... 2 λεπτα πριν φτασω στο σπιτι συνβενει το μιρεο και παραλιγο θανατιφορο. κοιμηθικα στο τιμονι. (Μην αποριτε συμβενει συχνα). Ανιγοντας τα ματια τρομαξα, βλεπω το κολτακι να κατευθινετε σε μια κολονα που ηταν πανω στην νισιδα. Απο αντανακλαστικα στριβω βιαστικα το τιμονι δεξια για να αποφυγω την σικρουση. με αποτελεσμα να χασω πληρος τον ελενχο και κατεφθινομαι με το πλαι στο δεξι πεζοδρομιο οπου και χτιπαω... Δεν τελειονει ομως εδω... με το κτιπιμα στο κρασπετο σικοθικε το αμαξι... απο το παραθυρο του οδιγου αβλεπα το εδαφος και με τον ουρανο κτιπισα δυνατα σε μια κολονα της ΔΕΗ 5 εκατοστα πισω απο το κεφαλι μου. Ολα αυτα εγιναν σε 2-3 δευερολεπτα με ταχιτιτα 80-90 και ζωνη ασφαλιας. Το αποτελεσμα?? 5 σπασμενοι σπονδιλοι... αρκετοι για να σε κεθιλοσουν σε αναπιρικο καροτσακι ολη σου την ζωη. Ομως μεσα στην ατυχια ημουν τυχερος μετα απο χειρουργιο 15.000Ευρο και 6 μηνες φυσιοθεραπια γυμναστικη κτλ. αποχοριστικα το καροτσακι και κυκλοφορω με πατεριτσες. Και με τον καιρο υπαρχει βελτιοση. Για το κολτακι τι να πω?? Ειναι το τελευτεο που σκεφτεσαι... Με 17.500 ΧΛΜ σε 6 μήνες!!!!! παλι δεν το χορτασα. Σε 3 δευτερολεπτα αλαξε ολη μου η ζωη χρωσταω 8000Ε σε ενα αμαξι που θα παει για ανταλακτικα και αλλα τοσα σε γιατρους κλινικες κ τα λιπα. Ομως δεν το βαζω κατω θα βαλω τα δινατα μου και θα αγορασω ενα καινουριο σε 1-2-3 χρονια εγω θα το παρω ετσι απο πισμα. Οποιος χρεαζεται ανταλακτικα για CZ3 η ενδιαφερετε για ενα αριστο Honda CBR 400RR (1.800E μονο) να με πει.Ελπιζω να μην σας ψυχοπλακοσα. Οτι απορια εχετε για τις μετατροπες ευχαριστος να τις λυσω και εχω και ενα καλο tip για να κανει τρελο θορυβο η εισαγογη. sorry για τα ορθογραφικα και τον ογκο του κειμενου εγραψα οσο ποιο λιγα γινοταν. ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΟΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!

DSC00629.JPG

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ρε αδερφε...Πως βγηκες ζωντανος απο κει μεσα??????Ποσες λαμπαδες εχεις αναψει?????Πραγματι φιλε εισαι πολυ τυχερος....Σου ευχομαι περαστικα..

 

ΥΓ. Εισαι και Θεσσαλονικιος???Τωρα το ειδα...Απο ποια περιοχη εισαι???

Το τροχαιο σε ποιο δρομο εγινε???

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Κοιτάω εδω και πόση ώρα την φωτογραφία, αλλα ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω οτι βγήκες απο κει μέσα.

Περαστικά σου αδερφέ και άλλο κακό να μη σε βρεί. Σιδερένιος!!! :|

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Duke Περαστικα..ευχομαι γρηγορη και πληρης αναρωση..

Καταλαβαινω γιατι εχω φιλο που εχει μεινει αναπηρος απο παρομοιο ατυχημα και εχει 2 χρονια και δεν εχει επανελθει ακομη....

Link to comment
Share on other sites

Τρελάθηκα με την φωτογραφία............και έχω συγκλονιστεί από αυτά που διάβασα. Είναι τρομερό..........μπράβο και πάλι ΜΠΡΑΒΟ αγαπητέ Duke που έχεις φανεί τόσο μα τόσο δυνατός και που περπατάς πάλι, έστω και με πατερίτσες. Με τον καιρό θα τις πετάξεις και αυτές......

 

Καλώς όρισες στις σελίδες μας, σου ευχόμαστε ότι καλύτερο, και ελπίζουμε και θέλουμε πολύ να συνεχίσεις να γράφεις στο forum. Όποτε ευκαιρίσεις μπορείς και να γνωρίσεις από κοντά την τρελοπαρέα από Θεσσαλονίκη! Τα παιδιά κάνουν συναντήσεις συχνά και περνάνε πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ειληκρινα δε μπορω να πιστεψω τι βλεπω!!!

Φιλε ντιουκ συγχαρητηρια για τη δυναμη σου,

σε λιγο καιρο θα πεταξεις και τις πατεριτσες

και ποιος σε πιανει μετα!!!

Καλως ορισες στο κλαμπ και καλη διαμονη!

Να σαι καλα και να σε δουμε και απο κοντα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!

Φίλε Duke μην κάνεις το λάθος και θεώρησης τον εαυτό τυχερό επειδή βγήκες από το αμάξι ζωντανός , η περίπτωση σου έχει να κάνει με ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΥΧΗ!

Φίλε Duke , το οτιδήποτε χρειαστείς και νομίζεις ότι μπορούμε να βοηθήσουμε να το ζητήσεις χωρίς ντροπές . Βρίσκεσαι σε μια μεγάλη παρέα που καταναλώνει ενέργεια , χρόνο και χρήμα για άψυχα πράγματα που πολλές φορές μπορούν να μας καταστρέψουν την ζωή. ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ CLUB αλλά είμαι σίγουρος ότι αν όχι όλοι οι περισσότεροι συμφωνούνε για την βοήθεια-συμπαράσταση σε συνανθρώπους μας . Όπως και να εχει σου εύχομαι περαστικά και γρήγορη ανάρρωση .

 

ΥΓ Μην παρεξηγηθώ , δεν κάνω μαθήματα ανθρωπιάς . Δεν ξεχνάω σε μια περίπτωση (πρόβλημα) δικιά μου πόσο ωραία αισθάνθηκα όταν μου προτείνατε (μέλη του club) να με βοηθήσετε ακόμα και οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το διάβασα απλως ειχα τρομάξει...Μόλις ειδα τη φωτογραφια με διαπέρασε κάτι....

Τι να πώς...?? Περαστκά και καλή δύναμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σαν τους τρείς σωματοφύλακες.

 

Ένας για όλους και όλοι για έναν!!!

 

Είμαστε μια παρέα, και στον χαβαλέ αλλα και στην ανάγκη. Εξάλου εκεί φαίνεται ο φίλος! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

 

φίλε ότι και να πούμε εμείς είναι λίγο

εύχομαι μετά από λίγο καιρό το μόνο το μόνο που θα

έχει μείνει να είναι μια άσχημη ανάμνηση από το συμβάν

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο post σου στο club δεν ηταν το πιο ευχαριστο δυστυχως..

Αφου η κατασταση ειναι αναστρεψιμη δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

Να πανε στο καλο οι λαμαρινες και ολα τα χρηματα του κοσμου αν ειναι να πατας στα ποδια σου.

Τα δυσκολα νομιζω οτι περασαν αλλα εχεις λιγο ακομα δρομο για πληρη αποθεραπεια οποτε σου ευχομαι γρηγορα περαστικα..

Για να ελαφρινουμε το κλιμα πες μας και το tip! :D

Σε ο.τι μπορει να βοηθησει το club,μη διστασεις να το αναφερεις! :wink:

Link to comment
Share on other sites

η περίπτωση σου έχει να κάνει με ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΥΧΗ!

Πραγματικά περαστικά, και Ότιδήποτε χρειαστείς, μήν διστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω τι να πω. Για μια στιγμή πάγωσα,γιατί νόμιζα ότι θα έμενες στο αναπηριικό αλλά μετά πηγε η καρδιά μου στη θέση της. Μπράβο και για το κουράγιο σου να μοιραστείς την τόσο ασχημη εμπειρία σου μαζί μας. Εγώ δεν ξέρω αν θα είχα το κουράγιο. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λέει και ο Liou, μπράβο για το κουράγιο σου να μοιραστείς την εμπειρία ζωής σου, μαζί μας !

Μια συγκλονιστική εμπειρία, άπό αυτές που κάποιος απεύχεται να βιώσει ή να του συμβούν.

Είναι πράγματι χαρά μας αλλά και τιμή μας που είσαι μαζί μας...

Καλώς ήρθες !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Duke περαστικα! Οσο για το πισμα σου να ξανα αγορασεις Colt, σε καταλαβαινω. Φιλος μου τρακαρε πριν λιγες μερες με μηχανη και κοντεψε να τυφλωθει απο χτυπημα στο κεφαλι γιατι δεν φορουσε κρανος! Απο την μερα που βγηκε απο το νοσοκομειο δεν εχει σταματησει να λεει: "ποτε θα φτιαξω τη μηχανη"!!! Η μηχανη ηταν μιας εβδομαδας και δεν ειχε προλαβει και αυτος να την χαρει. Τεσπα, εσυ να εισαι καλα! Και παλι περαστικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλο κουράγιο & περαστικά!Μετά απο αυτό ξεκινάς σιγα σιγα απο την αρχή κ με πολύ περισσοτερη δυναμη!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά φίλε και γρήγορα να πετάξεις και τις πατερίτσες. Χαίρομαι που σε βλέπω να έχεις τόση ψυχική δύναμη και είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρεις. Υπομονή και καλή δύναμη για την συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σύντομα όλα να είναι μια ανάμνηση!

 

Μέχρι τότε (...και ακόμα παραπέρα) ελπίζω να σου κρατήσουμε καλή παρέα :wink:

 

Σιδερένιος :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ντιουκ πραγματικα μολις ειδα την φωτο εμεινα καγκελο... :shock: τι να πω...Μπραβο για το κουραγιο, τη δυναμη, τη θεληση σου και για την αντιμετωπιση σου στην ολη κατασταση..

Με το καλο σιδερενιος και χωρις πατεριτσες το συντομοτερο!!Οτιδηποτε χρειαστεις ολοι εδω ειμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ντιουκ πραγματικα μολις ειδα την φωτο εμεινα καγκελο... :shock: τι να πω...Μπραβο για το κουραγιο, τη δυναμη, τη θεληση σου και για την αντιμετωπιση σου στην ολη κατασταση..

Με το καλο σιδερενιος και χωρις πατεριτσες το συντομοτερο!!Οτιδηποτε χρειαστεις ολοι εδω ειμαστε!!

duke ένα σου λέω μόνο άναψε μια λαμπάδα σε μια εκκλησία γιατί εσύ δεν είχες άγιο (όλο το εικονοστάσιο της εκκλησίας είχες) σου εύχομαι περαστικά γρήγορη ανάρρωση και δύναμη (αν και μετά από αυτό εμένα με έπεισες ότι όχι απλά έχεις δύναμη αλλά είσαι σαν τον hulk με τη μόνη διάφορα ότι δεν είσαι πράσινος) περαστικά
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...