Jump to content

Πανελλήνια Συνάντηση και καυτό Σαββατοκύριακοοοοο!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Χθες κι εγώ είχα γράψει ένα πραγματικά μεγάλο post το οποίο δυστυχώς χάθηκε.....Und3r θα σε σκίσω, γράφουμε για την πανελλήνια και χάνονται τα post......βαριέμαι τώρα να τα ξαναγράφω όλα αυτά............να πω πάλι ότι ήταν ένα απίστευτο Σαββατοκύριακο, παρέα - όπως λέει και ο Billakos- λες και γνωριζόμασταν χρόνια, τέλειο το μέρος ατελείωτες συζητήσεις, για μένα ήταν λες και συμμετείχα σε ένα τρελόοοοοοο πάρτυ για 2 μέρες με πολύ καλούς φίλους............Ξέρουμε να περνάμε καλά ρεεεεε!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πότε είναι η πανελλήνια συνάντηση του coltclub.gr...? :shock:

 

όχι τίποτα άλλο απλά θέλω να πάω για να περάσω καλά γιατί το σκ

που μας πέσασε είχα πάει σε μια συνάντηση με κάτι φιλαράκια

από όλη την ελλάδα και μιζέριασα...

 

κέφι δεν είχε, χαβαλέ δεν είχε, φαϊ δεν είχε, ποτό δεν είχε, παρέα στον δρόμο δεν είχε,

ζωντάνια δεν είχε, συναισθηματική φόρτιση δεν είχε, λάμπες στην τουαλέτα δεν είχε,

φασαρία δεν είχε, καλή μουσική δεν είχε, καινούργια άτομα δεν γνώρισα

 

τι να πω να φύγει αυτό το σκ και να μην ξανάρθει...!!!

 

coltclub.gr 4 ever [/font:6334d45e10]

Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγώ με τη σειρά μου ότι πέρασα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!! Δέσαμε με την παρέα λες και είμασταν παιδικοί φίλοι. toutouni έχεις και γ@μ@ το χούμιορ με πονέσαν οι κοιλιακοί.

Durin αν και δε στο είπα το Σάβαττο μου θυμίζεις κάτι απο Ayrton Senna-Valentino Rossi (αν είχες και πιο κοντό μαλί :D :D :D )

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά απο Αθήνα που κάναν τόσα χιλλιόμετρα και σύντομα να κανονίσουμε νέα συνάντηση (κατα προτίμηση σε κανένα χιονοδρομικό κέντρο να γελάσουμε απο τις πτώσεις...... :p )

Link to comment
Share on other sites

Να ""μαι και εγώ!!! Μόλις έφτασα Θεσσαλονίκη, γιατί δεν το "στρώνει" μόνο ο Κυριάκος...

Το κακό είναι πως δεν αφήσατε και σε εμένα τίποτα να πω!! Για την παρέα είπατε, για το φαγητο είπατε, για το γέλιο είπατε, τώώώώρα?

Εεεεε τώρα πείτε μας και για την πλάκα που σας έκαναν ο Βασίλης και ο Γιάννης να μάθουμε και εμείς που φύγαμε νωρίς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντα τετοια παιδια,παντα!

ΠΑΝΤΑ COLTCLUB!

Αντε και στην επομενη εχετε προσκληση να κατεβειτε στα μερη μου!

Link to comment
Share on other sites

...

Εεεεε τώρα πείτε μας και για την πλάκα που σας έκαναν ο Βασίλης και ο Γιάννης να μάθουμε και εμείς που φύγαμε νωρίς!!!!

 

 

εγώ έχω να ρωτήσω μόνο τούτο...

 

τι έκανε ο billakos κι ο Γιάννης 1ώρα κλεισμένοι μέσα στην τουαλέτα ...?!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πώ κι εγώ λίγα πράγματα για την πανελλήνια που έγινε ωστε να μπορέσουν να μπούν στο κλίμα και οι υπόλοιποι.

 

Στη διαδρομή απο Θεσσαλονίκη για Πλαταμώνα προσπεράσαμε ενα σταματημένο colt που μετά τις ανάλογες κόρνες μας έπαιξε τα φώτα οπότε λογικά περιμένουμε νεο μέλος, μας πέρασε ένας Ζητάς της ΕΛ.ΑΣ. και στραβολαίμιασε με τόσα coltάκια που είδε μαζεμένα και μετά απο λίγο ακόμα ένα colt προηγούμενης γενιάς έπαθε ακριβώς το ίδιο.

 

Φτάνοντας στο Πλαταμώνα, που παρεπιπτόντως είχαν φτάσει μια ώρα πρίν απο μας, είδα τα παιδιά να κάνουν βόλτες έξω απο τα αυτοκίνητά τους και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν είδα μαζεμένα τόσα coltάκια και τόσα άτομα ήταν: "θα πέσει το γέλιο της αρκούδας" (όχι με τα παιδιά αλλα μαζί με τα παιδιά).

 

Βγαίνουμε έξω απο τα οχήματα και αρχίζουν οι απαραίτητες συστάσεις.

Φανταστείτε περίπου είκοσι άτομα να είναι μαζεμένα, να μιλάνε όλοι ταυτόχρονα και να έχουμε μπλέξει τα χέρια μας απο τις χειραψίες!!!

 

Έγιναν τα στησίματα για την φωτογράφηση και την λήψη με την κάμερα ωστε να έχετε την εικόνα και το κλίμα που επικρατούσε.

 

ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ!!!

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ!!!

 

Ξεκινάμε για τον Παλιό ʼγιο Παντελεήμωνα απο δρόμο με συνεχόμενες στροφές (όλα τα λεφτά!!! :lol: )

Φτάνωντας στο χωριό και κατόπιν αναζήτησης χώρου στάθμευσης, είχε γεμίσει ο δρόμος απο coltάκια και ο κόσμος φάνηκε να μας κοιτά απορημένος αλλα και με θαυμασμό!

 

Ένα πράγμα θα σας πώ. Τρώγαμε και πίναμε για περίπου δύο ώρες με τελικό λογαριασμό γύρω στα 340 ευρώ (είχαμε και πέντε γυναίκες που δέν έφαγαν όπως εμείς).

Στη συνέχεια καφεδάκι στην πλατεία του χωριού με μπόλικο κους κους για τα αυτοκίνητα, το coltclub και πολλά άλλα.

 

Αφού χαιρετηθήκαμε με τα παιδιά που έπρεπε να φύγουν για τα σπίτια τους, συνεχίσαμε με ποτάκι μέχρι την ώρα που μας διώξανε :lol: .

Κάποια καλόπαιδα ευτυχώς φρόντισαν να φέρουν μαζί τους "καύσιμα" για το βράδυ κι έτσι συνεχίσαμε στην αυλή απο τα δωμάτιά μας.

(Περνούσαμε τόσο καλά που αν και είχαμε τέσσερα δωμάτια εμείς καθόμασταν έξω στο κρύο, πίνωντας, γελώντας, συζητώντας και αναλύοντας τις διαφορετικές ορολογίες που έχουμε στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη).

 

Τα υπόλοιπα στο επόμενο επεισόδιο :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

οι ατάκες του σκ από τον durin και τον toutouni (πίνουμε καφέ μαζί τώρα...)

μέρος πρώτο

 

λευτέρης FaBl3D ακούνε? (αξολοτλ)

δεν μπορούνε τρώνε.... (τουτουνι) καθ΄οδόν προς πλαταμώνα

 

ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν αυτό που σσυμβαίνει

να κοιμηθούμε λίγο... (κρις)

 

ρεσπεκτ στον ευζωνο ντιτζιλεφ (ντιουριν)

 

ρε παιδιά κάτι ακούγεται από κάτω (ντιτζιλεφ)

ναι έχουμε και τις φωτογραφικές μηχανές (κρις)

και το λαπτοπ (FaBl3D)

μα έχω κλειδώσει...... (τουτουνι)

 

μα 1ώρα στην τουαλέτα...?! (δωμάτιο των 5)

 

ένα ντεπόν ρε παιδιά... (ντιουριν)

 

ο κάγκουρας δεν είναι νόσος

είναι σύμπτωμα (αξολοτλ)

 

έφαγε βρωμόξυλο το τίγκρα.. (κρις)

 

τα βιβλία που δεν πρέπει να λείπουν από ΚΑΝΕΝΑ σπίτι

έ φραγκίσκο?

έτσι γιώργο (ντιουριν-FaBl3D)

 

στην αθήνα μπορείς να ζητήσεις

2 καλαμάκια

2 κοκα κόλες 2 καλαμάκια

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (οι αθηναίοι)

 

με σάλιο και υπομονή

γίνεταιο κ@$%^ μ$%^&^ (κρις)

 

 

ρε γιατρέ μάπα χταπόδι έβαλες.... (όλοι από αθήνα)

πάμε άλλο ένα άνοιγμα ρε παιδιά

δεν πάταγα τέρμα το γκάζι... (κρις)

Link to comment
Share on other sites

και μερικές φότος (ακόμα πίνουμε καφε μαζί με τον durin)

 

 

αφού φτάσαμε με το καλό είπαμε να βγάλουμε καμιά φότο

στηθήκαμε λοιπόν και βγάλαμε κάτι τέτοια πλάνα

 

sxedonapartiavl7.th.jpg sxedonapartia2jp0.th.jpg

 

κάποια τρελονεαρούδια όντας ρομαντικοί δεν μπόρεσαν να αντισταθούν

στο υπέροχο αυτό διάδρομο....

έτσι κάποιο πήραν τα αμάξια τους και οδήγησαν

 

tou2nichrisdg2.th.jpg cztkaifilazx4.th.jpg

 

και κάποιοι άλλοι πήραν μερικά φύλλα γι ανα κρύψουν την γύμνια τους

filosikistl1.th.jpg

 

 

αφού φάγαμε upoglikaimiajw6.th.jpg και ήπιαμε 100unleadedll6.th.jpg άλλοι έφυγαν για την αθήνα petrosyj4.th.jpg

κι άλλο έμεινα στον άγιο παντελεήμονα

 

μερικοί από αυτούς που έμειναν υπολόγιζαν χωρίς τον ξενοδόχο anoixtemasrw6.th.jpg κι άλλοι όχι

 

 

κάποιοι άλλο άρχισαν το ψηστήρι και το μπαλαμούτι ageloudia3zt0.th.jpg αλλά δυστυχώς προδόθηκαν.... denmouexeiksanasimbeixb1.th.jpg "λευτέρη μη φεύγεις από το κρεβάτι δεν μου έχει ξανασυμβεί"

 

 

κάποιοι άλλο πάλι έψαχναν για λίγα ψίχουλα αγάπης psixoulaagapisny5.th.jpgκαι τελικά τα βρήκαν.... ageloudia2ux9.th.jpg

"είδες τι σου έλεγα λευτέρη...?

εσύ φταις για ότι μου συνέβει πριν..."

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ατακα του Chris ΘΑΛΑΜΟΦΥΛΑΚΑ ηταν απ""τις καλυτερες που ακουσα το σκ που μας περασε....Ηταν απιστευτη..Τρελο γελιο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλα κορυφη ηταν και οι συζητησεις με θεμα το πως ζηταμε να φαμε ενα σαντουιτς με γυρο πχ στην Θεσσαλονικη και πως το ζητανε τα παιδια στην Αθηνα...Πολυ γελιο.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.1 Να μας συγχωρήσουν ο Duke για την ταλαιπωρία που τον υποβάλλαμε (με την θέληση του βέβαια) στο ρημάδι το πλακόστρωτο, και ο Snake με τον Αντώνη και τον Dok1k1n, που τους στήσαμε στις Σέρρες..Κερνάω καφεδάκι όποτε θέλετε μήπως και εξιλεωθώ!

 

 

εγω δεν συνχωρω κανεναν σας :lol:

θα μου το πληρωσετε ακριβα το στησιμο που εφαγα :p (πλακιτσα)

το μονο που θα σας ζητησω ειναι να μην συνεχισετε αλλο για τον πλαταμωνα,γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενος που δεν μπορεσα με καποιον τροπο να ερθω κ ειμαι στα προθυρα αυτοκτονιας :p :twisted:

αντε κ πανελληνια τα χριστουγεννα στην πατρα 8) :D

συμφωνεις G47????? :p

Link to comment
Share on other sites

billako δεν παιζει κανενα προβλημα..

ενταξει σας καταλαβαινω,δεν υπαρχει λογος να εχω δικιο η αδικο..

κιολας εγω σας πηρα τηλ(αν λες για το δικο μου)για να μην ταλαιπωρηστε αδικα..

κιολας αμα θελετε μπορειτε να μας ξαναερθετε :p

ααααααααααααααα.......!!!

να σου πω αλλο ενα δυσαρεστο???? :shock:

οι καμερες λειτουργουν κανονικα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Dorikin οτι και να πεις εχεις δικιο...Αλλα σκεψου ενα πραγμα....Καναμε τα αδυνατα(αυτοκινητα μας)δυνατα ωστε να φτασουμε γρηγορα...Αν την Κυριακη που μας περασε λειτουργουσαν οι καμερες στην Εθνικη σε κανα μηνα βλεπω εμενα,τον Γιαννη και τον Stanvet σε φυλακες υψιστης ασφαλειας :lol: :lol: :lol:

Για να φανταστεις ποσο πολυ τα ζορισαμε το δικο μου με αφησε απο φρενα ενω πηγαινα με 190....... :shock: :shock: Ευτυχως καταφερα και το σταματησα 8) 8)

Και 20 λεπτα πριν φτασουμε Σερρες πεφτει το λυπητερο τηλεφωνημα..."Γυριστε πισω,εχουν φυγει ολοι"

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη καθυστέρηση και εγώ... (δεν μπορούσα να μπώ μπώ με τίποτε στο φόρουμ...)...

 

Πέρασα καταπληκτικά :D ,

 

η οδήγηση από και προς Πλαταμώνα :D ,...

 

τα παιδιά που γνώρισα...Γιάννης, Μπιλάκος, StanVet, Kyr80, Lorentz και όλοι οι υπόλοιποι... ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ!!!! :D :D ,...

 

αν και με πολύ λίγο υπνο... :D δεν με άφησαν απότι καταλάβατε :D

 

περασα Τέλεια... το παρακάναμε στο φαί.... :D ...και στο ποτό!!! :D

 

Αξέχαστες στιγμές με το COLT CLUB!!!!!!! :D

 

και μερικές φωτό...

 

 

dsc3107largeoz0.th.jpg

μετά από γρήγορη οδήγηση...

 

dsc3180largeyw0.th.jpg

το υδηλλιακό τοπίο στο Παντελεήμονα...

 

dsc3148largepa6.th.jpg

στημένα στον Πλαταμώνα...

 

dsc3221largevi4.th.jpg

διαλογή των φωτογραφιών...

 

dsc3127largelw9.th.jpg

ο Durin ετοιμάζεται να σκίσει το αμάξι του Chris...

 

dsc3209largemg7.th.jpg

κάποιοι έχουν κάποια πράγματα "ιερά"...

 

dsc3214largeqi4.th.jpg

το εντυπωσιακό εσωτερικό του αμαξιού του Bilakou...

 

dsc3217largepp0.th.jpg

το Κολτκλαμπάδικο αυτοκίνητο του Γιάννη...

 

dsc3218largelp8.th.jpg

ξαναστημένα στον Πλαταμώνα...

 

:lol: :lol: :lol: :D :D !!!!! ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλεύω δεν περίμενα τις φώτο για να δω εάν περάσατε καλά το ήξερα από πριν να στε καλά που γυρίσατε όλοι σώοι και περιμένω μέχρι την Παρασκευή να βρεθούμε για κανά ποτάκι να μας πείτε λεπτομέρειες . Όσον αφορά το φαΐ toutouni δεν πειράζει πήγα εκδρομή χτες στους δελφούς και έφαγα κάτι κοψίδια στην Αράχωβα άλλο πράγμα :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό Σαββάτο για μένα, καθώς έπρεπε να επιστρέψω πίσω αυθημερόν !!!

Λοιπόν, μερικές στιγμές-φάσεις που έχουν μείνει από αυτή την καταπληκτική εκδήλωση !!!

 

Κονβόι από Αθήνα προς Πλαταμώνα, με το Chris να ΠΡΟΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ και όλοι οι υπόλοιποι να πασχίζουν να τον φτάσουν...

 

Ευγε και μπράβο στον Κίμωνα που ήρθε από την Πρέβεζα ΜΑΖΙ ΜΑΣ, για να εγκαταλείψει την προσπάθεια στην Λάρισσα (γιατί ρε Κίμωνα??). Σε όλο το δρόμο επέδειξε παρειίστικη διάθεση, πολύ σώφρονα και πειθαρχημένη οδήγηση, ενώ δεν έφερε σε δύσκολη θέση ΚΑΝΕΝΑ από τα υπόλοιπα μέλη του club !!! Με τέτοια παιδιά χαίρομαι πραγματικά να συν-οδηγώ !!!!

 

Ο toutouni, ιδιαίτερα ψαρωτικός στα διόδια των Τεμπών, έκανε τον μπάτσο που κοιτούσε την συντροφία να αλλοιθωρίσει... από τα super-duper carbon γαντάκια της Ralliart !!!!

 

Ο digilef με τον fabl3d, η ήρεμη δύναμη της παρέας (και η εξόχως οικονομική θα έλεγα) πρέπει να πέρναγαν πολύ καλά, καθώς δεν μιλούσαν στο CB με ΤΙΠΟΤΑ !!!! Πάντως digilef, το αυτοκίνητο στην Εθνική έδειχνε πολύ όμορφο, με το χαμήλωμα Eibach-Μαρακάκης...

 

O durinV, συνταξίδεψε με τον υπογράφοντα, αλλά πρέπει να σκυλοβαρέθηκε :) , καθώς κάποια στιγμή προφασίστηκε στομαχική ανωμαλία, για να περάσει στο σαυροειδές του Chris, και να μην ξαναεπιστρέψει ποτέ.....

 

Στον Πλαταμώνα, φιλική διάθεση, χαιρετούρες και αστειάκια με ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ (για αυτό σας γουστάρω εσάς τους βόρειους :lol: :lol: ), και αν και δεν γίναμε αυτοκόλλητοι αμέσως, τουλάχιστον με του που έρευσε λίγο αργοτερα το κρασάκι (ΑΣΤΟ ΚΑΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ kyr80 !!), ο πάγος έλιωσε αμέσως :lol: :lol: :lol: Τα κουνούπια κάνανε ΠΑΡΤΥ εκέι καθώς ρουφήξανε Αθηναικό και Θεσσαλονικιώτικο ΑΙΜΑ ΑΔΙΑΚΡΙΤΩΣ !!!

 

Τέλος στον Αγιο Παντελεήμωνα, ένα χωριό-στολίδι της περιοχής, κάτσαμε στο τραπέζι και περάσαμε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ καθώς τα χωρατά και τα αστεία, δίνανε και πέρνανε :lol: :lol: :lol:

 

Εν ολίγοις, ήταν μια εκδήλωση-εκδρομή-συνεύρεση που θα την επαναλάμβανα ξανά και ξανά και ξανά καθώς όποιος συμμετέχει περνάει πολύ πολύ καλά !!!!

Αντε και στην επόμενη συνάντηση ΠΑΙΔΕΣ !!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μην περιμένετε από εμένα τουλάχιστον να τα θυμάμαι όλα και να τα γράφω

μαζεμένα για αυτό τα γράφω σε δόσεις...

 

μύθος ότι εσείς οι βόρειοι τρώτε πολύ (βάση των γραφώμενών σας πάντα στο

φόρουμ) αφού η από εκεί παρέα παρήγγειλαμε κάτι κιλά extra παϊδάκια...

αμ το άλλο?! να αφήσετε κρασί στο μπουκάλι μέσα στην ταβέρνα?! (πήγε ο κυριάκος

να σώσει λίγο την κατάσταση αλλά τον έπιασε ο φακός...

 

με λίγα λόγια σας βάλαμε κάτω στο φαϊ... (περιμένουμε την ρεβάνς :wink: )

 

 

άσε πουπήγατε πρώτοι για ύπνο και ξυπνήσατε τελευταίοι...

 

 

 

χωρίς πλάκα πάντως το κλίμα ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ

αυτές οι "άγνωστες" συναντήσεις μπορεί να αποδειχτούν μπούμερανγκ

άλλο πράγμα να μιλάς με κάποιος μπροστά από την οθόνη κι άλλο πράγμα

να τον έχεις απέναντι σου

 

χαίρομαι ειλικρινά που σας γνώρισα παιδιά κι εσένα κίμωνα που ταξιδέψαμε

μαζί κι εσάς παιδια που δεν διανυκτερεύσατε

 

το νερό μπήκε και σε αυτό το αυλάκι :wink:

 

η παρέα του coltclub.gr μεγαλώνει και είναι στο χέρι μας να διατηρήσουμε

αυτό το παρεϊστικο κλίμα που έχουμε δημιουργήσει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Για το κρασί... FaBl3D κάλυψέ με :D :D Αν και δε θυμάμαι σε ποιανού πορτ-μπαγκάζ κατέληξε. Ξενέρωσα τρελά που έφυγα το Σάββατο το βράδυ. Ξενερώνω διπλά που μετά περάσατε ακόμα καλύτερα.

[align=center:18be572d8e]ΚΟΥΦΑΛΕΣ[/align:18be572d8e]

Μαμάααααα θέλω κάτι λευκές 17άρες ζάντες.. ΑΑΑΑ και κάτι οργανάκια ralliart. Ξυνό(€€€) θα βγει το ΣΚ

Να γράψω και ένα γενικό φόβο που είχα πριν γίνω μέλος και πάω επιφυλακτικά και στην πρώτη συνάντηση με τα παιδιά. "Ποιος ξέρει τι κάγκουρες ασχολούνται με το αμάξι τους και μαζεύονται με λόγο αυτό" Είμαι πολύ μεγάλος Μ... που έστω τόλμησα να σκεφτώ κάτι τέτοιο. Τα παιδιά από πάνω ήταν και είναι απίστευτα και οι νότιοι ακριβώς το ίδιο. Στη συζήτηση με την κοπέλα μου καταλήξαμε στο εξής.

[align=center:18be572d8e]""ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΑΣ""[/align:18be572d8e]

Τι λέτε; Ε; ΠΑΙΔΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...