Jump to content

Παρασκευή 15/09/06 - Clubbing παρέα με το EVO club


Guest

Recommended Posts

Παρασκευή 15/09/06 και ώρα 12 το βράδυ στο Τάνγκο Club στη Ν. Μάκρη θα συγκεντρωθεί το EVO club και είμαστε καλεσμένοι να παρευρεθούμε για κοινή διασκέδαση στο εν λόγω μαγαζί. Όσοι πιστοί ας τιμήσουν τη πρόσκλησή τους! :wink:

Περισσότερες λεπτομέρειες για τη προσέγγιση στο club σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Τα cz3 θα είναι εκεί μόνο εάν πάρουμε διαβεβαίωση ότι τα evo θα αφήσουν μερικά άλογα σπίτι τους , αλλιώς παιδιά πως να το πω , να ξέρετε λίγο ντρέπομαι !!!!!! . :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Lolo αν δεν σκοπεύεις να πας, δώσε μου μερικά άλογα δικά σου babando.gif να πάω εγώ και κράτα 50 εσύ, μήπως χρειασθείς να μετακινηθείς lol2.gif.

 

Θα έχει πλάκα η συνάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση..η συνάντηση ή όχι με το EVO club είναι ελεύθερη επιλογή του καθενός..δεν αποτελεί επίσημη θέση του club μας οπότε και η προσέλευση σε αυτή δεν είναι υποχρεωτική, απλά το post τέθηκε καθαρά ως πληροφορία και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% θα ειμαι και εγω εκει.

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινώ λοιπόν..

 

Μαζευόμαστε αρχικά εγώ, Γερόλυκος, Steelgray, dim14 και Gianman έξω από Σαρακάκη κατά 10:20..και ξεκινάμε..κατεύθυνση προς Α. Παρασκευή..σταματάμε και συμμαζεύουμε Πύραυλο (πείτε του περαστικά και καλή ανάρρωση! :D ) και Rossifumi! Σταματήσαμε λιγάκι εκεί γιατί οι λιγούρες του Gianman και του Steelgray δεν είχαν όριο!!Τις ριμάξανε τις πίτσες!!

Γεμάτοι από φαγητό και από καύσιμα (γιατί το χρυσόσαμε το βενζινάδικο ομαδικώς κοντά στην Α. Παρασκευή) ξεκινάμε τη διαδρομή προς Ν. Μάκρη..ο δρόμος μετά την Α. Παρασκευή άδειος και άνετος για φιλικά ανοίγματα..η νέα άσφαλτος βοηθούσε αρκετά στο να μη φοβόμαστε για τίποτα χειρότερα!

Φανάρια αρκετά για να δοκιμαστούν αρκετά ζευγάρια μας! Πότε ο ένας πότε ο άλλος..αναμετρούσαμε τους εγωισμούς μας.. :wink:

 

Ξάφνου σφήνα ανάμεσά μας ένα τάπερ..αλλά τίποτα..ψώφιος ο οδηγός..ή μάλλον υπέρτατη κουλαμάρα..το είχαμε περικυκλώσει και δεν ήξερε τι να κάνει.. :lol:

Στα πολλά να και δίπλα μου ο Πύραυλος σε φανάρι..άντε του έκανα το χατήρι..είπια πάλι το τσαγάκι μου (που μου είχε περισσέψει :lol: , αυτή τη φορά βέβαια με 100 οκτάνια και εγώ..και πήγαινα καλύτερα..αλλά..η σκάστρα μου..κάνει τσαφ..κακό σημάδι..).

Συνέχίζοντας ακούγαμε φυσήματα - ξεφυσήματα πίσω μας..τυχγάνει να είμαι επικεφαλής της κούρσας και σκάει δίπλα μου sharade!! Ναι αυτό ξεφυσούσε! Φανάρι λοιπόν..μονοκάβαλος εγώ..τετρακάβαλο το sharade!!Πολύ μπούγκριζε όμως!!Κατεβάζουμε παράθυρα...αλλάζουμε λοξές ματιές..νεκρές και ξεφύσημα το sharade..απλό ανέβασμα των στροφών το δικό μου (μήπως σκάει για να ακουστεί?)...αυτό ήταν..ματιές στο φανάρι..από πράσινος ο γρηγόρης για τους πεζούς έγινε κόκκινος γιατί μας φοβήθηκε :lol: και...πράσινο!!Φεύγω μπροστά με τη μία!! Το sharade να πετάει κυριολεκτικά φωτιές από τις 2 μπροστινές ρόδες!!Η τουρμπίνα φυσικά!!Τεράστια!!ʼνοιξα μέχρι 180..το sharade ούτε που με πρόλαβε..στις στροφές έκοβε ενώ εγώ με λίγες προσεκτικές και επιδέξιες κινήσεις σανίδα το πόδι! (Περιττό να πω οτι το sharade σε κάθε αλλαγή ταχύτητας έβγαζε σπίθες και από πίσω!!)

Μετά από 800-900μ χαμηλώνω ταχύτητα να με φτάσει..ανταλλάσουμε φιλοφρονήσεις..130 άλογα το sharade και βάρος 800 κιλά..είχε αφαιρέσει κάποια πράγματα μέσα από ότι μου είπε (αν ήταν μόνος του χωρίς επιβάτες, θα την είχα δει κάπως τη κατάσταση!!). Με ρωτάει προς τα που πάμε..του λέω για το Τάνγκο..και για καλη μας τύχη μιας και δε ξέραμε που ακριβώς είναι ο οδηγός του sharade ντόπιος και μας έδειξε το δρόμο!Και καληνυχτήσαμε ο ένας τον άλλο!

Προχωρούμε προς τα ενδότερα της Ν. Μάκρης..με λίγο ψάξιμο στα τυφλά το βρήκαμε το μαγαζί..αλλά τίποτα εκεί ούτε EVO ούτε τίποτα..η ώρα 12:20 περίπου..αναρωτηθήκαμε μήπως φάγαμε στήσιμο..αλλά να σου τα άτιμα!!Ένα ένα εμφανίστηκαν!!

Χαιρετιόμαστε λοιπόν και μπαίνουμε στο μαγαζί..είσοδο δε πληρώσαμε!!Οι big brothers είχαν κλείσει τραπεζάκια και για εμάς!

To μαγαζί?μεγάλο άνετος χώρος ποικιλία μουσικής και πανδεσία φωτορυθμικών και strobs που δεν αντέξαμε και έκανα τη κίνηση να πω στο dj να τους αλλάξει κατεύθυνση..σα τα φώτα του Gianman ήταν!!Μας τύφλωνε!!

ʼρχισαν να ρέουν τα ποτά..τα κεράσματα..τα πειράγματα..το οφθαλμόλουτρο με τις αιθέριες υπάρξεις του καταστήματος να χορεύουν ρυθμικά και προκλητικά επάνω σε τραπέζια του μαγαζιού!!Πλήρη καθήλωση ο ανδρικός πληθυσμός..αλλά και ο θηλυκός το ίδιο! :lol:

Κάποια στιγμή λοιπόν έρχεται η πολυπόθητη ώρα της επίδειξης των big brothers..και συγκεκριμμένα από το Κώστα Greddy..τι να πω..λίγα μπορώ να πω..600+ άλογα (αν θυμάμαι καλά) το όχημα!!Carbon..τι τι τι να πω..0-100 σε 3.66 sec.. :shock: ..άντε γεια!!!Μας το άνοιξε στο μεγάλο parking 3-4 φορές..ε εδώ χάσαμε τη μπάλα!!Τέτοια ομή βία δεν έχουμε ξαναδεί!!Το όχημα από το πουθενά γκάζωνε σα ταύρος μαινόμενος!!!Respect στο όχημα αυτό!!Ακολούθησαν "βιδώματα" στην άσφαλτο από έταιρα EVO..τοπικό σύννεφο καπνού!!!Βρώμισε ο τόπος καμμένο ελαστικό!!

Highlight..ο Πύραυλος συνοδηγός σε μια επιτάχυνση του τρομερού EVO..όταν βγήκε από αυτό..περιττό να πω ότι κάτι είχε αφήσει στο κάθισμα (όχι δε βρώμισαν τα λάστιχα..κάτι άλλο μύριζε :lol: :lol: ) και δε μίλαγε μετά..σαν να κατάπιε τη σταφυλί του!! :lol:

Ακολούθησε μια μίνι επίδειξη από μέρους μας..o steelgray ανέλαβε το ρόλου του "ξεναγού" των δυνατοτήτων του οχημάτων μας.

Τέλος συμφωνήσαμε για κοινή συνάντηση των club μας και χαιρετηθήκαμε..η επιστροφή μία από τα ίδια..αλλά αυτή τη φορά ο Controlas δεν υπέκυψε στα συνεχή και προκλητικά πειράγματα του Πύραυλου για ανοίγματα!!Μόνο ο Gianman τόλμησε και πρέπει μάλλον να έρθει να πιούμε παρέα το τσαγάκι..έχω νέο μπουκάλι :lol:

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!! :D

 

Υ.Γ. Σύντομα και videos με τα τεκτενόμενα της βραδιάς!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λυπαμαι, περνατε τοσο χαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Controlas!!! τσαγιασεσ κοντραδικο charade??? μην το πεις πουθενα, γιατι θα σε περνανε για τρελλο! καλα, μιλαμε, εγινες ο ηρωας μου τωρα! σοβαρα ομως! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Controlas!!! τσαγιασεσ κοντραδικο charade??? μην το πεις πουθενα, γιατι θα σε περνανε για τρελλο! καλα, μιλαμε, εγινες ο ηρωας μου τωρα! σοβαρα ομως! :shock:

 

To controlάμαξο άμα θέλει κάνει πολλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

ποτε εγιναν ολα αυτα ρε γαμωτο? :(

 

αν το ειχα παρει πρεφα σιγουρα θα ερχομουν. ειχα ποοοολυ χρονο την παρασκευη μετα απο πολυ καιρο. κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε Controlas!!! τσαγιασεσ κοντραδικο charade??? μην το πεις πουθενα, γιατι θα σε περνανε για τρελλο! καλα, μιλαμε, εγινες ο ηρωας μου τωρα! σοβαρα ομως! :shock:

 

Τα charade πάνε σαν δαιμονισμένα............αν δεν είχε +3 άτομα μέσα το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Μπράβο για την φιλική ατμόσφαιρα που δημιουργήσατε με το Evo Club!

Link to comment
Share on other sites

Τα charade πάνε σαν δαιμονισμένα............αν δεν είχε +3 άτομα μέσα το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Μπράβο για την φιλική ατμόσφαιρα που δημιουργήσατε με το Evo Club!

 

Ακριβώς Γιώργο..για αυτό και το ανέφερα..αν ήταν μόνος του πιθανόν να τα έβλεπα κολιόμενα..γιατί είχε ευμεγέθη τουρμπίνα!!

Όσο για το EVO club..ναι έγινε μια καλή αρχή μιας και αμφότερα υπήρχε πάρα πολύ καλή διάθεση! :D

Link to comment
Share on other sites

Όλα ήτανε υπέροχα !!! Η νύχτα κύλησε με πολύ γέλιο και πολύ κέφι, ώσπου , μας τα έκανε σκ@τα ο φίλος μας ο piravlos . Με κέρασε ένα ωραίο τσαγακι του βουνού από αυτά που μοιράζει έτσι απλόχερα τώρα τελευταία . Kostas greddy και το υπεραυτοκινητο του. Ότι και να πούμε θα είναι λίγο . Πολύ δύσκολο να πετύχεις σε δρόμο τέτοιο αυτοκίνητο με τέτοιες επιδόσεις. Έχω δει πολλά γρήγορα αυτοκίνητα να επιταχύνουνε ( σε δημόσιους δρόμους ) αλλά σαν του Κώστα όχι ! 0-100km/h 3.66 αλλά ακόμα και ο χρόνος χάνει την αξία του όταν δεις αυτό το αμάξι να επιταχύνει! Δυστυχώς εμείς δεν είχαμε να δείξουμε κάτι ιδιαίτερο από τα αμάξια μας στα παιδιά του evoclub με τα θηρία τους! Το μόνο που θα μπορούσαμε να κάνουμε είναι να προσπαθήσουμε να διατηρήσουμε σε υψηλό επίπεδο το μικρό της Mitsubishi απέναντι στον ανταγωνισμό όπως κάνουνε επάξια και εκείνοι τόσα χρόνια .

 

ΥΓ κάποια στιγμή θα γράψω και για την κόντρα με το 10202.gif πυραυλάμαξο! Επίσης θα πω και για τις δηλώσεις που έκανε ότι θα φτιάξει το αμάξι του έτσι , ώστε να καταφέρει να κάνει το χρόνο του Kosta ( greddy ). Σε φρενάρισμα!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως η συναντηση ηταν πολυ καλη και τα παιδια το EVO club πολυ συζητησημα και μας εκαναν να μην νιωθουμε...χαλια!!! Αμαν ρε Κωστα με το χρεπι σου.Μεχρι και ο Controlas που σου ειπε να τα στησετε εκανες την κοτα!!! Μαγκες ημουν απο τους ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΥΣ που ηταν μεσα σε μια επιταχυνση.Τα ραμματα απο την φρεσκια μου εγχειρηση κατα την εκκινηση εμειναν εκει.Τα εκενα πανω μου με τον τροπο που επιταχυνε αυτο το...πραγμα!!! Τι να πω!!! Οσο για την ψιλοκοντριτσα με τον Gianman απλα εγινε γιατι ηθελε να με τσαγιασει και να μουδειξει πως γινετε.Ευχαριστω πολυ που με εδειξες φιλε Γιαννη!!!

Οσοι δεν ηρθατε χασατε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτα τα τερατακια διπλα στο EVO τι ειναι? :D

Χωρις πλακα παντως,το EVO του ΚΟSTA GREEDY φαινεται πολυ δυνατο και προσεγμενο(αν εξαιρεσουμε τα πολλα αυτοκολλητα)

Κωστα,για κατεβα και σε καμια δικια μας συναντηση να γλυκανει το ματι μας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...