Jump to content

Νεο μελος


Recommended Posts

Καλησπερα σας! Ειμαι ο Νικος απο Πειραια/Νίκαια. Δεν ειμαι κατοχος colt αλλα αυτη τη περιοδο ψαχνω για αμαξακι μεταχειρισμενο και μπηκα εδω για να χαζεψω λιγο θεματακια απο κατοχους για τυχον προβληματα κλπ καθως και να ρωτησω κατι σχετικα με το CZC γιατι μου αρεσε πολυ η ιδεα ενως czt σε cabrio. Σχετικα με το τελευταιο δε ξερω που μπορω να απευθυνθω και αν εχει θεση καπου στο φορουμ αυτο το μοντελο οποτε θα παρακαλουσα να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας.

Η ερωτηση αφορα τα ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο μοντελο, δηλαδη αν μελλοντικα θα αντιμετωπισω προβληματα με την ευρεση ανταλλακτικων διοτι ψαχνωντας λιγο σε σελιδες με ανταλλακτικα βλεπω περιορισμενη ποικιλια ακομα και σε σημαντικα πραγματα οπως αμορτισερ.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες στο Colt//Club.gr !!

Niko δεν εχεις ακομα πληρη προσβαση οποτε για αυτο δεν μπορεις na deiw-δεν σπανε δεν χαλανε τα colt..γενικα ανταλλακτικα απο αντιπροσωπεια Ελλαδας ειναι πανακριβα -Υπαρχουν καποια -eshops που εχουν προσιτες τιμες κ υπαρχουν καποια καταστηματα με μεταχειρισμενα>τα czc απο οσο ξερω εχουν βγαλει προβληματα >μηχανολογικα αν εχουν γινει τα απαραιτητα σερβισ δεν εχεις να φοβηθεις τπτ 

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλα :) Θα ξεκλειδωσει συντομα το υπολοιπο φορουμ; Αν καταλαβα καλα στο 3ο ποστ θα ξεκλειδωσει;

 

Οσον αφορα την αντιπροσωπια, να πω οτι δε το περιμενα; Θα πω ψεματα. Επειδη εριξα μια ματια γενικως στα eshops και ειδα τσιμπημενες τιμες συγκρητικα με αλλα αμαξια συμπερανα τι τιμες θα εχει η αντιπροσωπια.

Το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ περιορισμενα τα ανταλλακτικα για το καμπριο, ενω τουλαχιστον μπροστα φανταζομαι ειναι ιδιο το αμαξωμα με το απλο.

 

Μηχανικα δεν ειναι ιδιο με το czt? Τι σόι προβληματα λοιπον εβγαλε; Καλα αν μπορεσω να δω το υπολοιπο φορουμ και βρω απαντησεις εκει, ξερω πως καλο θα ηταν να μη ρωταω εδω, οποτε συγγνωμη για αυτο.

 

Edit: μαζι γραφαμε, ευχαριστω λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

σαν μοτερ ειναι ιδιο με του czt!το καμπριο εχει θεματακια κ ακριβα ανταλλακτικα με την κουκουλα!σε μια στραβη δηλαδη αν ψαχνεις ανταλλακτικα θα τα πληρωσεις ακριβα!

Link to comment
Share on other sites

σαν μοτερ ειναι ιδιο με του czt!το καμπριο εχει θεματακια κ ακριβα ανταλλακτικα με την κουκουλα!σε μια στραβη δηλαδη αν ψαχνεις ανταλλακτικα θα τα πληρωσεις ακριβα!

Ευχαριστώ! Ε όλο και κάποιο μειονέκτημα θα έχει, αλλά πιστεύω σαν την αίσθηση που θα σου δίνει το κάμπριο δεν έχει. Πιο πολύ σκέφτομαι κάποια μειονεκτήματα/χαζομάρες του κατασκευαστή σε όλα τα colt με το εσωτερικό τους (φωτισμός, ελλείψεις σε όργανα, κουμπί για τον υπολογιστή ταξιδίου στο ραδιόφωνο...) παρά όλα τα άλλα. :p Πράγματα που θα με αναγκάσουν να ρίξω κι άλλο χρήμα και αρκετό χρόνο που αυτή τη περίοδο δεν έχω. Μηχανικά δε με πειράζει να το πειράξω τουλάχιστον άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...