Jump to content

Νεο μελος κ μελοντικος κατοχος!


Recommended Posts

Γεια σας με λενε Μιχαλη ειμαι 20 χρονων και ειμαι μελοντικος κατοχος czt. το colt club το βρηκα απο το μελος φιλιππος που ειναι και γαμπρος μου.Μου αρεσε το πως παει και σκεφτομαι να αποκτησω και εγω.Ειμαι εδω για να μαθω περισσοτερα πραγματα για το αυτοκινητο αυτο και να συμετεχω και εγω στις συζητησεις.

Link to comment
Share on other sites

secko93 καλώς ήρθες.

Με το καλό να το αποκτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιχάλη και καλώς ήρθες στο Colt//Club. Ρίξε μια ματιά στις τεχνικές ενότητες για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες για την αξιοπιστία, την συντήρηση και την βελτίωση του Colt. Ένα σύντομο ρεζουμέ για το CZT (το έχω γράψει ξανά σε άλλα threads νέων μελών):

01.) δύσκολα να βρεις μεταχειρισμένο σε εργοστασιακή κατάσταση
02.) χρειάζεται άλλη ανάρτηση αν θελήσεις να το γαργαλήσεις μελλοντικά (συνδυασμοί και λύσεις υπάρχουν πολλοί)
03.) με 1400-1500€ το κάνεις 1ο στάδιο (Φίλτρο - Πρόγραμμα - Εξάτμιση) και το αφήνεις εκεί ;)
04.) στα περισσότερα CZT ραγίζει η εργοστασιακή πολλαπλή εξαγωγής μετά από κάποια χιλιόμετρα (υπάρχει θέμα για να δεις φωτογραφίες)
05.) αν το κινείς συνετά η κατανάλωση του είναι χαμηλή γι' αυτά που μπορεί να σου προσφέρει (σε ταξίδι άνετα πετυχαίνεις καταναλώσεις 6-6,5ltr/100)
06.) ασφάλιστρα = 270€, τέλη κυκλοφορίας = 240€ (για μοντέλα πριν την 1/11/2010), 50€ βενζίνη ~= 350-400χλμ
07.) ακριβή εργοστασιακή διάσταση ελαστικών (205-45R16 - όχι κινέζικα)
08.) ύπαρξη αρκετών μεταχειρισμένων ανταλλακτικών στο car.gr
09.) αρκετές έτοιμες λύσεις σε όλους του τομείς του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και από επώνυμους κατασκευαστές
10.) κουμπαράς!

Eλπίζω να σε βοήθησα.

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη θα ενεργοποιηθεις και θα τις βλεπεις ολες τις ενοτητες!λιγο υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στην ενότητα με τα προβλήματα και να τα δεις τι βγάζουν τα κολτακια μας!άλλα σε γενικά πλαίσια εκτός από τις άθλιες αναρτήσεις που έχει από την μάνα του και λίγο το θέμα με το σασμαν,τίποτα άλλο σοβαρό!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...