Jump to content

Νεος κάτοχος colt θα Μέινω ευχαριστημένος;


Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ για αρχή να σας πω ένα μεγάλο μπράβο για την δουλειά και το φόρουμ σας!

Λοιπόν με λένε Γιώργο είμαι 24 ετών japanοφίλος ?? είχα ένα Honda civic look type R 1.4 του 04' και το έδωσα για να πάρω ένα από τα πολυπόθητα γκαζιαρικα coltakia το πήρα μεταχειρισμένο είμαι 3ο χέρι είναι σε καλή κατάσταση και από την πρώτη βόλτα ένιωσα κι'ολας το κάλεσμα της τουρμπίνας πρώτες εντυπώσεις; μεγάλος εθισμός και τεράστια όρεξη για ατελείωτες βόλτες (όχι σκίσιμο)!

Το έχω 2ο ημέρες τώρα και παρατήρησα κάτι που μου κάνει μεγάλη εντύπωση! Το κοντέρ του κάνει κάτι περίεργα για παράδειγμα κλείνω διακοπτη βγάζω κλειδί και ο δείκτης από το στροφόμετρο ανεβαίνει στις 1000 στροφές ?? έβγαλα έβαλα κλειδί γύρισα διακοπτη αρκετές φορές όπου δεν άλλαζε κάτι και έτσι μιζαρα το κενό από το 0 μέχρι τις 1000rpm δεν το έπιασε με αποτέλεσμα το στροφόμετρο να έχει πιάσει για 0 τις 1000rpm και εκεί που το μοτέρ είχε 1000rpm στο καντράν μου έδειχνε 2000rpm τι παίζει ρε παλικάρια ρίξτε μου φως! (υπάρχει και φότο για να καταλάβετε)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στη παρεα μας.

Μηπως εχουν αλλαξει φωτισμο στα οργανα?

Καποιος εχει πειραξει τους δεικτες κ.αντι να τερματιζει στο 0 ,παει.1000.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Ναι έχουν αλλάξει τον φωτισμό σε μπλε! Απίστευτο καντράν πανέμορφο!δεν μου το κάνει συνέχεια όμως 3 μέρες το έχω μια μέρα μου το έκανε μόνο! Υπάρχουν λύσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι να πας σε αυτον που στο πουλησε κ να του το φερεις στο κεφαλι χαχα!

Σε εναν ηλεκτρολογο θα πας κ θα σου βρει λυση λογικα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οκ εννοείτε πως θα πάω! Θα πάω μια και καλή να φορέσω οργανακια θερμοκρασιας λαδιού πυρομετρο και turbotimer ! Ελπίζω αν το κρατήσω έτσι για λίγο καιρο να μην υπάρξει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...