Jump to content

πως μπορω να κανω τα φαναρια μου πιο σκουρα? υπαρχει τροπος?


thodoris

Recommended Posts

καλως ορισες ,εχεις ανοιξει λαθος θεμα σε λαθος ενοτητα!πες μας πρωτα λιγα λογια για σενα και θα ενεργοποιηθεις ωστε να βλεπεις ολες τις ενοτητες και θα βρεις ολες τις απαντησεις που ψαχνεις!

Link to comment
Share on other sites

οπα συγνωμη! ειναι πρωτη φορα που γραφω κατι σε forum. σ'ευχαριστω! με λενε θοδωρη και ειμαι απο τον πειραια.κερατσινι συγκεκριμενα. το colt ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο και θα ειναι για πολυ καιρο ακομα!! μπηκα στο coltclub ψαχνωντας καποιες αποριες ως αναφορα εξαρτηματα του αυτοκινητου.ελπιζω να με βοηθησει!! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου...

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να κάνεις φιμέ τα φανάρια σου...Καταρχάς μιλάς για τα πίσω ή τα μπροστά;

Ένας τρόπος είναι να πάρεις έτοιμο φιμέ σπρέυ ή να το φτιάξεις εσύ κ να τα βγάλεις να τα βάψεις μόνος...

Μπορείς επίσης να τα πάς σε φαναρτζή να τα βάψει ...

Ακόμα μπορείς να τα κάνεις με ειδικές φιμέ αυτοκόλητες ταινίες που υπάρχουν στο εμπόριο ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου!βασικα σκεφτομαι μπρος πισω να τα σκουρινω.. και να ρωτησω κατι ακομα..η γνωμη σου πια ειναι? καλυτερη δουλεια θα κανει το σπρευ ή οι αυτοκολητες ταινιες??

Link to comment
Share on other sites

welcome!επειδή το ψάχνω τώρα τελευταία κι εγώ το θέμα του μαυρίσματος των εμπρός φαναριών,θα σου πρότεινα ένα διακριτικό μαύρισμα με σπρέι.όχι έντονο μαύρισμα γιατί μετά δε θα φωτίζουν!οι μεμβράνες που έχω δει νομίζω είναι λίγο ματ το φινίρισμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ το ψάχνω για τα μπροστά τελευταία σε καμιά περίπτωση προσωπικά δεν θα τα κανα με σπρέυ....

1000 φορές ταινία,αλλά καλή ταινία !

βέβαια για τα μπροστά το καλύτερο είναι να τα ανοίξεις κ να τα βάψεις μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο logava4ev.jpg !!!

  • Διάβασε σε παρακαλώ τις Οδηγίες Χρήσης & Κανόνες Λειτουργίας.
  • Κάνε και μία βόλτα απο το Garage (γκαράζ) του CLUB όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και φωτογραφίες για τα αυτοκίνητα των μελών μας, αλλά και να δημιουργήσεις και το δικό σου προσωπικό Garage όπου θα μπορείς να μοιραστείς στοιχεία και βελτιώσεις του δικού σου αυτοκινήτου!! smile.gif

Καλή διαμονή! biggrin.gif

 

Οριστε το θεμα Thodori http://www.coltclub....?showtopic=5863 και για τα πισω... http://www.coltclub.gr/index.php?showtopic=562

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις μήπως έχεις τίποτα θέματα με ασφαλιστικές αν το παρακάνεις με το μαύρισμα στα πίσω φανάρια. Επίσης, εδώ προσπαθούμε να αυξήσουμε την φωτεινότητα με Xenon στα μπροστινά και εσύ θες να την μειώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρόβλημα μπορεί να προκύψει σε περίπτωση ατυχήματος (μακρυαααααα μας!) αν έχεις σκουρίνει πολύ τα πίσω !

 

Καλώς όρισες!Για ότι χρειάζεσαι, ψάξιμο στο forum και μετά κάνεις νέο θέμα αν δεν βρεις κάτι σχετικό.

Έτσι είναι πιο εύκολο για τον κάθε χρήστη του forum και εσένα τον ίδιο φυσικά :good:

Link to comment
Share on other sites

Tα μπροστα οταν τα βαφεις δεν μειωνεις την φωτεινοτητα....με την λογικη αυτη τα δικα μου (του Reload) θα ειχαν προβλημα ! Για τα μπροστα δεν υπαρχει θεμα εκτος βεβαια αν βαλεις μεμβρανη στα μπροστα (ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ), για τα πισω οντως μην τα κανεις πολυ μαυρα αν και απο αλλα μελη που τα εχω δει και ειναι σχεδον κατραμη προβλημα με φωτεινοτητα δεν ειχαν !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! ευχαριστω πολυ! και καλως σας βρηκα!! :D με εχετε βοηθησει αρκετα με αυτο το θεμα! να'στε καλα! :hi:

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπροστα δεν υπαρχει θεμα εκτος βεβαια αν βαλεις μεμβρανη στα μπροστα (ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ),

 

Να τολμήσει,σε περίπτωση που βάλει ξένον,μήπως την γλυτώσει και κανένας χριστιανός.

 

thodoris καλώς ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dim14! κοιτα..σκεφτομουν για σπρει για τα μπροστινα φαναρια.απλα φοβαμαι μη τυχον και γινει καμια στραβη και μου χαλασουν..με συμφέρει να παρω ενα ζευγαρι φαναρια απο κανα τρακαρησμενο και να πειραματιστώ πανω σε αυτα καλύτερα?? ποσο να κοστιζουν?? πανω απο 60-70 ευρω??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dim14! κοιτα..σκεφτομουν για σπρει για τα μπροστινα φαναρια.απλα φοβαμαι μη τυχον και γινει καμια στραβη και μου χαλασουν..με συμφέρει να παρω ενα ζευγαρι φαναρια απο κανα τρακαρησμενο και να πειραματιστώ πανω σε αυτα καλύτερα?? ποσο να κοστιζουν?? πανω απο 60-70 ευρω??

σιγά μην τα χαλάσεις...δεν έχεις βάψει ποτέ με σπρέι?

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε ενα αλλο forum οτι ενας ανοιξε τα μπροστινα φαναρια του και τα εβαψε με σπρει αλλα μετα περναγε υγρασια.δεν θελω να παθω τιποτα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι ενα πιθανο σεναριο...αν δεν τα ξανα κολλησεις σωστα...!! Υπ οψιν ορισμενα φαναρια απο εργοστασιακα φαναρια εχουν θεματα με υγρασιες σε αναλογες συνθηκες (καποιες SLK)...προβλημα υπαρχει οταν μενει η υγρασια μεσα οχι οταν φευγει μετα !!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι ενα πιθανο σεναριο...αν δεν τα ξανα κολλησεις σωστα...!! Υπ οψιν ορισμενα φαναρια απο εργοστασιακα φαναρια εχουν θεματα με υγρασιες σε αναλογες συνθηκες (καποιες SLK)...προβλημα υπαρχει οταν μενει η υγρασια μεσα οχι οταν φευγει μετα !!

 

τι περιμενεις απο γερμανους και μερσεντες...αχχαχαχ αυτο για σενα βαγγελη!οφφ και εφυγα!!!!!!!!!!!

 

 

εγω εχω παραγγειλει απο ebay αυτες τις μεμβρανες να δω τι παιζει για πισω.εχω παραγγειλει το χρωμα light black που λεει οτι εχει διαπερατοητα 80% τωρα θα δειξει οταν τις παραλαβω και τις βαλω!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι ενα πιθανο σεναριο...αν δεν τα ξανα κολλησεις σωστα...!! Υπ οψιν ορισμενα φαναρια απο εργοστασιακα φαναρια εχουν θεματα με υγρασιες σε αναλογες συνθηκες (καποιες SLK)...προβλημα υπαρχει οταν μενει η υγρασια μεσα οχι οταν φευγει μετα !!

 

Αυτο το παθαινουμε και εγω με τον Αρχοντη οταν βαζουμε το πιεστικο...και δεν νομιζω να ειμαστε οι μονοι. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...